داوطبین محترم، لطفا نکات زیر را با دقت مطالعه کنید.
۱- آزمون برخط هوش و زبان انگلیسی در تاریخ پنج شنبه سیزدهم اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۷ آغاز خواهدشد.
۲- آزمون از ۴۰ سوال هوش و ۴۰ سوال زبان انگلیسی تشکیل شده است.
۳- زمان کلی آزمون، ۵۰ دقیقه خواهد بود.
۴- داوطلبین گرامی پس از اتمام آزمون ، حتما گزینه اتمام آزمون را ثبت نمایید. بدیهی است هر سوال زمان مشخصی داشته و چنانچه از زمان آزمون بگذرد سیستم به طور خودکار از آزمون خارج میشود ؛ لذا در صورت عدم ثبت پاسخ در مهلت مقرر، امکان پاسخ به سوالات وجود ندارد.
۵- توضیحات هربخش ، پیش از شروع، در ابتدای آزمون نوشته شده است ؛ حتما آن را با دقت مطالعه نمایید.
۶- شرکت در آزمون با تلفن همراه امکان پذیر است ؛ اما جهت سهولت در روند آزمون ، بهتر است از لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی استفاده نمائید.
۷- آزمون دارای نمره منفی است. (درصورت تمایل به عدم پاسخ به سوال از طریق دکمه بعدی در قسمت سمت راست پایین صفحه میتوانید سوال بعد را مشاهده نمایید)
۸- حتما ۱۵ دقیقه قبل از شروع آزمون، از اتصال تلفن همراه و یا کامپیوتر خود به اینترنت و امکان ورود به سامانه اطمینان حاصل نمایند. در صورت بروز هرگونه مشکل در آزمون با پشتیبانی تلگرامی با آیدی help_rayan@ پیام دهید.

۹- عدم شرکت داوطلب در آزمون طبق زمانبندی تعیین شده ، به منزله انصراف از طرح رایان تلقی می شود و دبیرخانه ، هیچ گونه مسئولیتی در قبال این امر ندارد.
۱۰- در هرصفحه فقط یک سؤال نمایش داده می شود و در صورت عبور از آن، امکان بازگشت به سوالات قبلی امکان پذیر نخواهد بود.
۱۱- با توجه به ثبت IP ورود به سامانه آزمون و قابليت رهگيری ورود و خروج  به سامانه، از اتصال با IPهای مختلف در آزمون خودداری نمایید (از مصاديق تقلب می باشد).
۱۲-  هنگام آزمون به هبچ وجه از VPN (فیلتر شکن) استفاده نکنید چون در این صورت روند آزمون با اختلال مواجه خواهدشد.
۱۳-  آزمون ، هم در بخش سوالات هوش و هم زبان شامل ترکیبی از سوالات با سطح ساده، متوسط و سخت خواهد بود، بنابراین نسبت به مدیریت زمان پاسخگویی به سوالات توجه لازم را داشته باشید تا با کمبود زمان مواجه نشوید.

ورود به آزمون
دستور العمل شرکت در آزمون برخط هوش و زبان
دومین دوره طرح ملی رایان
آزمون جایگزین